Codzienna higiena jamy ustnej

Zdrowie jamy ustnej – fakty i mity
22 czerwca 2019
Jak prawidłowo myć zęby?
8 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Pierwszym elementem naszego wyglądu, na który zwraca większość otaczających nas osób jest uśmiech. To właśnie stan uzębienia mówi wiele na temat cech naszego charakteru, ponieważ osoby odpowiedzialne i sumienne zazwyczaj bardzo dbają o higienę jamy ustnej. Własnie z tego powodu należy poświęcić wiele czasu i uwagi na to by utrzymać nasze zęby w dobrym stanie. Dodatkowo wpłynie to bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie.

Zazwyczaj podstawowym elementem higieny jamy ustnej jest mycie zębów pastą. Niestety wielu Polaków kończy na tym cały proces mycia zębów, pojawiają się osoby, które również o tym elemencie zapominają. Jeśli jednak należymy do grupy osób, które przykładają się do tego etapu wieczornej i porannej rutyny powinniśmy w odpowiedni sposób się do niej przygotować. Ważne jest dobranie szczoteczki, która będzie wygodna w użytkowaniu, ale pozwoli nam również na umycie wszystkich elementów naszej buzi czyli zębów, języka oraz wewnętrznych części policzków. Dobór pasty ma także ogromne znaczenie, ponieważ producenci tworzą pasty skierowane do różnych grup pacjentów o określonym działaniu, dlatego wybierając ją kieruj się twoimi indywidualnymi potrzebami.

Nieodłącznymi elementami czyszczenia zębów powinny być również płukanie zębów oraz ich nitkowanie. Niestety większość osób z naszego otoczenia omija te etapy higieny, mimo że mają one ogromne znaczenie. Pozwalają one na usunięcie większości bakterii zlokalizowanych w obrębie naszej jamy ustnej. Z tego względu powinien o nich pamiętać każdy Polak. Nie wymagają one umiejętności, ani drogiego sprzętu. Specjalne preparaty do płukania jamy ustnej oraz nitki dentystyczne możemy znaleźć w drogeriach w naprawdę niskich cenach, na które pozwolić może sobie każdy z nas.

Widzimy jak wiele dobrego możemy zrobić, aby doprowadzić naszą jamę ustną do dobrego stanu. Poświęcając kilka minut dziennie na odpowiednią higienę możemy uniknąć problemów z bólami zębów, a także sprawić, że nasz uśmiech wyglądał będzie oszałamiająco każdego dnia.

Odwiedź stronę gabinetu Steczko – https://www.steczkodentysta.pl/

Komentarze są wyłączone.