Czasy, gdy musieliśmy bać się dentysty, już dawno minęły.

Co robić, by mieć silne, odporne zęby?
8 września 2019
Czego unikać przy nadwrażliwości zębów?
22 września 2019
Pokaż wszystkie

Stan naszego uzębienia i jamy ustnej to bardzo ważne sprawy. Jeżeli ktoś zaniedba te aspekty za młodu, to w wieku dojrzałym będzie miał solidny problem. Zdrowie naszych zębów to nie tylko aspekt wizualny, choć to jest samo w sobie bardzo ważne, ale także kwestia czysto zdrowotna, gdyż chore zęby rozprowadzają toksyny i bakterie praktycznie po całym organizmie.

Warto jest więc przynajmniej raz na rok odwiedzić sprawdzony gabinet stomatologiczny w celu przeglądu i ewentualnego leczenia. Nie ma co ukrywać, że zdecydowanie lepiej jest, by był to prywatny gabinet dentystyczny, gdyż leczenie zębów na NFZ jest prowadzone bardzo kiepsko. Prywatny stomatolog tymczasem nie tylko posiada często lepszą wiedzę i lepsze narzędzia, ale przede wszystkim stosuje nowocześniejsze techniki.

Dentysta generalnie zajmuje się każdym problemem dotyczącym naszej jamy ustnej, począwszy od problemów bardziej wizualnych, jak na przykład wybielanie zębów lub ściąganie kamienia, prostowanie zębów, albo modelowanie linii dziąseł, ale także poważniejszymi sprawami, jak chociażby leczenie kanałowe pod mikroskopem. Bez problemu wyleczy też takie schorzenia jak na przykład próchnica czy paradontoza.

W dzisiejszych czasach dobry stomatolog działa już zupełnie inaczej niż było to kiedyś. Wciąż pokutują anegdoty, jak to wizyta u dentysty jest straszna i bolesna, w rzeczywistości jednak obecny dentysta jest bardzo miły, delikatny i sam sposób leczenia także bardzo posunął się do przodu. Co więcej, w wielu gabinetach stosowane jest tak zwane znieczulenie komputerowe, albo nawet sedacja, czyli głębokie uspokojenie. Nie ma więc żadnego strachu udać się do dobrego gabinetu dentystycznego, zarówno jako osoba dorosła, jak i przyprowadzając tam małe dziecko. Osoby szczególnie wrażliwe na ból bądź cierpiący na dentofobię mgą nawet zdecydować się na zabieg stomatologiczny pod znieczuleniem ogólnym, czyli po prostu pod narkozą. Takie zabiegi muszą jednak być przeprowadzane pod opieką anestezjologa.

Komentarze są wyłączone.