Jak prawidłowo myć zęby?

Codzienna higiena jamy ustnej
1 lipca 2019
Wybielanie zębów
15 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Higiena jamy ustnej jest jedynym działaniem, które może pozwolić nam na zachowanie naszych zębów w dobrej kondycji. Niestety wielu Polaków wykonuje nieprawidłowo cały proces mycia zębów lub też całkowicie o nim zapomina. W związku z tym tworzymy dla państwa krótki tekst na temat właściwego postępowania w trakcie codziennego rytuału mycia zębów.

Pierwszym problemem jaki pojawia się w związku z dbaniem o naszą jamę ustną jest pytanie jak często powinniśmy myć zęby. Najlepszą opcją jest mycie zębów po każdym posiłku. Pozwala nam to na zachowanie odpowiedniej czystości i ograniczanie namnażania bakterii w naszej buzi. Jednak niewiele osób może pozwolić sobie na takie działanie, dlatego możemy określić minimalną ilość jaką przestrzegać powinien każdy z nas – jest to mycie dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Już ta liczba pozwoli nam na doprowadzenie naszej jamy ustnej do prawidłowego stanu.

Drugim problemem, który pojawia się wśród pacjentów jest długość mycia zębów. Minimalny czas jaki powinniśmy poświęcić temu procesowi to dwie minuty. To właśnie taki okres pozwala nam na osiągnięcie optymalnych efektów czyszczenia.

Ostatnie pytanie jakie pojawia się często wśród Polaków jest to czy mycie zębów szczoteczką jest wystarczające. Odpowiedz jest przecząca, ponieważ niezbędne jest wykonanie dodatkowych czynności, aby osiągnąć odpowiednią czystość naszej jamy ustnej. W trakcie używania szczoteczki nie powinniśmy zapominać o myciu języka oraz wewnętrznych części policzków. Ważne jest również wprowadzenie do swojej codziennej higieny płukania jamy ustnej oraz nitkowania zębów nitką dentystyczną. To właśnie te wszystkie kroki wspólnie mogą doprowadzić nas do osiągnięcia wysokiej czystości oraz ograniczenia namnażania się drobnoustrojów. Jest to bardzo ważne w procesie przeciwdziałania próchnicy.

Wszystkie osoby, które chcą przez długi czas cieszyć się pięknym uśmiechem, powinny przykładać wiele uwagi procesowi higieny jamy ustnej. To właśnie dzięki niemu nasze zęby pozostaną białe na długo.

Sprawdź szczegóły na https://www.steczkodentysta.pl/

Komentarze są wyłączone.