Śnieżnobiały uśmiech

Zamienniki dla naszych zębów
15 sierpnia 2019
Białe zęby – fakty i mity
1 września 2019
Pokaż wszystkie

Chyba każdy o tym marzy. Albo przynajmniej prawie każdy. To coś, co powoduje, że od razu wyglądamy lepiej. Zachwycamy innych. O czym mowa? O białych zębach.

Wiele osób dąży do poprawy wyglądu swoich zębów. Dlaczego? Nie ulega wątpliwości, że uśmiech to coś, co wzbudza zaufanie, pokazuje nas jako sympatyczne, miłe osoby. Jednak jeśli nasze zęby są w złym stanie, to nas uśmiech wcale nikogo nie zachwyci. Będziemy wręcz gorzej postrzegani. Dlatego też poniekąd dążymy do tego, aby nasze zęby wyglądały jak najlepiej.

Oczywiście jest wiele sposobów, aby sprawić, że nasze zęby będą wyglądały lepiej. Jak to zrobić? Możemy próbować sami. Jest przecież wiele produktów, które mają pomóc nam poprawić wygląd naszych zębów. Czy działają? W pewnym sensie tak. Pomagają nam lekko wybielić nasze zęby, jednak efekt rzadko powala na kolana.

Jaka jest najlepsza opcja? Chyba najlepszym, a zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wizyta u stomatologa. Może nam on w profesjonalny sposób pomóc. Efekt będzie zdecydowanie lepszy niż ten, który uzyskamy stosując pasty wybielające. Stomatolog sam dobierze najbezpieczniejszą dla nas metodę, aby nie pogorszyć stanu naszego uzębienia. To najbardziej odpowiedni sposób, jeśli chcemy cieszyć się pięknym uśmiechem.

Niestety istnieje dodatkowy problem, jakim są zęby martwe. W tym przypadku sami mamy naprawdę niewielkie szanse, jeśli chcemy coś zdziałać. To jednak nie skazuje nas na porażkę. W uzyskaniu poprawy koloru zęba pomoże nam stomatolog. Stosuje on tutaj specjalną metodę wewnątrzkomórkową, która jest dostosowana właśnie do zębów martwych. Efektu nie uzyskamy podczas jednej wizyty. Odcień zęba poprawia się stopniowo.

Musimy jednak pamiętać jedno. Żadne wybielanie nie jest trwałe. Ani to nasze, samodzielne, ani to przy pomocy stomatologa. Niestety, co jakiś czas najlepiej powtarzać wybielanie. Dzięki temu będziemy cieszyć się na co dzień pięknym, białym uśmiechem.

Komentarze są wyłączone.