Bruksizm prowadzi do poważniejszych problemów?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Iga 4 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1801

  Użytkownik
  Keymaster

  Witajcie,

  ostatnio ktoś mi mówił, że w wyniku zgrzytania zębami miał duży problem z bólem głowy i mięśniami żuchwy. Czy to prawda, czy wymysł kogoś?

  #1803

  Zuzanna

  Nie da się ukryć, że zgrzytanie zębami to dziś dla wielu ludzi problem. Pojawia się nie wiadomo skąd i jest najczęściej wynikiem stresującego trybu życia. Może oczywiście mieć poważne konsekwencje.

  #1804

  Magdalena

  Sama po sobie wiem, jak po nocy wstaję z obolałą szczęka. Niestety nie ma na to jakiegoś sprawdzonego lekarstwa.

  #1805

  Aleksandra

  Magdalena – mylisz się – jest lekarstwo. Zmienić tryb życia na mnie stresujący, zacząć sport uprawiać. Pomaga. Wiem po sobie.

  #1806

  Wiktoria

  Zgrzytanie zębów to jedno ale jeżeli się nie leczy to może prowadzić do bólu głowy, problemów z żuciem i ogólnego pogorszenia stanu.

  #1807

  Anna

  Masz gdzieś jakiś artykuł na ten temat? Chętnie bym zgłębiła wiedzę.

  #1808

  Wiktoria

  Oczywiście, że mam – poczytaj sobie na stronie https://www.steczkodentysta.pl/ – dużo jest tam napisane, między innymi właśnie o bruksizmie.

  #1809

  Joanna

  Dolegliwość bardzo przykra i ciężko się z nią walczy. Niestety ja potrzebowałam kilka miesięcy, żeby przestać zgrzytać zębami. Trafiłam jednak na dobrego stomatologa który mnie pokierował do odpowiednich specjalistów i udało się poradzić sobie z problemem.

  #1810

  Nina

  Nie wiem czy tu dentysta ma coś do rzeczy ponieważ zgrzytanie to głównie siedzi w głowie. Oczywiście może Ci powiedzieć w jakim stanie są Twoje zęby i czy bruksizm nie wpłynął mocno na nie.

  #1811

  Iga

  Ja stosuję specjalne nakładki na zęby – pomaga. Nie rozwiązuje jednak problemu ze zgrzytaniem (to tak w kwestii uzupełnienia).

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.