Kiedy ząb jest do usunięcia?

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Maja 4 miesiące temu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1834

  Użytkownik
  Keymaster

  Witajcie,

  zastanawiam się na tym kiedy ząb będzie do usunięcia. Zawsze z tym miałem problem, że jeden stomatolog próbował go leczyć a drugi mówi, że do usunięcia. Ciężko jest ocenić który ma rację.

  #1836

  Milena

  Współczuję, że trafiła Ci się taka sytuacja. Jestem jednak zdania, że własny ząb warto ratować. No chyba, że już sam wypada i korzeń zostaje to wtedy należy usunąć.

  #1837

  Dagmara

  Powodów dla których usuwa się ząb jest wiele. Dziś jednak stomatologa jest na tyle rozwinięta czy podejmuje się próby ratowania. I chyba to lepiej dla pacjenta – taka jest moja opinia.

  #1838

  Natalia

  Miałam sytuację w której nie wiedziałam czy usunąć czy ratować. Pomogli mi jednak w gabinecie Steczko – przeprowadzili skuteczne leczenie kanałowe, odbudowali część zęba i pokazali, że można i że warto.

  #1839

  Karolina

  Stomatologia mocno się rozwinęła i musi być na prawdę źle z zębem, żeby go usuwać. Oczywiście są przypadki w których nic się nie da zrobić jednak zawsze jest jakaś nadzieja.

  #1840

  Maria

  Jeżeli jest próchnica która zniszczyła zęba i pozostają tylko korzenie to wiadomo, że taki ząb jest do usunięcia. Po za tym może działać źle na pozostałe zęby to wtedy się usuwa. Jeżeli jednak stosunkowo wcześnie udamy się do stomatologa to jest szansa, że zęba da się uratować i nie będzie potrzebne usuwanie.

  #1841

  Zofia

  Tylko należy chodzić o dentysty a wiadomo jak to jest ze znaczą częścią populacji w naszym kraju 🙂

  #1842

  Pola

  Nie da się niestety ukryć, że Polacy nie chodzą na kontrole. A zawsze jest lepiej zapobiegać niż leczyć.

  #1843

  Nina

  Najlepszą myślą w tym przypadku jest „mądry Polak po szkodzie.”.

  #1844

  Maja

  Jeżeli jest cień szansy na ratunek dla zęba to warto go leczyć. Oczywiście, że 3 miesiące może problem się znowu pojawić jednak to i tak jestem przekonania, że warto podjąć walkę.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.